ПИШАЄМОСЬ,  ВШАНОВУЄМО,  ПАМ’ЯТАЄМО.  ПРОЕКТ  «КНИГА  ПАМ’ЯТІ  ТА  ЗВИТЯГИ»  У  ПЕТРІВСЬКІЙ  ШКОЛІ  

Наша держава переживає нелегкі часи. Минув рік від трагічних подій на Майдані. Події Євромайдану показали, що ми сильна нація, готова боротися за свою свободу. Ми не маємо права забувати про наших героїв – хоробрих українських захисників, які віддали своє життя під час революції Гідності, тих бійців, які сьогодні захищають нашу територіальну цілісність на Сході України. 


Щоб гідно віддати данину шани й пам’яті Героям Небесної Сотні в Петрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено:

  • Уроки Пам’яті: «Хоробрі серця», «А сотня вже у вирій полетіла»;
  • конкурси дитячих віршів та малюнків «Шлях до свободи», «Небесна сотня у вирій відлетіла»;
  • оформлено демонстраційні стенди: «Душа болить за Україну», «Пам’ятай Небесну сотню», «Герої АТО Комінтернівщини».

МІТИНГ – РЕКВІЄМ «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!»

20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, біля школи відбувся   мітинг – реквієм «Герої не вмирають!» – вшанування героїзму і мужності українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.

Реквієм був присвячений відкриттю меморіальної дошки нашому земляку – старшому солдату Михайлу Вікторовичу СВЯТКОВСЬКОМУ, який трагічно загинув за Україну у зоні АТО під Маріуполем 4 листопада 2014 року.

Право відкрити меморіальну дошку на фасаді школи було надано бійцям–побратимам із Комінтернівського району, які разом із Михайлом захищали кордони нашої держави в зоні АТО на Східному фронті. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого героя. Тепло згадували побратими про Михайла, про те, що він завжди пам’ятав свою матір, трьох сестер та старшого брата, про його доброту, людяність, надійність, готовність підставити плече товаришу, про те, як він любив свою Петрівку, про патріотизм та хоробрість захисника – героя. Своїми спогадами ділилися рідні та близькі.

Не змогли стримати сліз всі присутні вчителі, діти, односельці та гості, коли зазвучав живий голос Михайла, запис якого було зроблено за кілька тижнів до смерті. Він давав інтерв’ю волонтерам і звертався до всіх земляків. На завершення мітингу козачата 3-4-х класів вийшли на флешмоб і склали ГЕРБ УКРАЇНИ, як символ боротьби і незламності УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Цей день став пам’ятним для нашої школи та села Петрівки.

Герої не вмирають!

Одним із спрямувань системи патріотичного виховання учнів є участь у Всеукраїнськомукультурологічному проекті Учнівської ліги України «КНИГА ПАМ’ЯТІ ТА ЗВИТЯГИ».Книга пам’яті – це, перш за все, сьогодні збереження пам’яті про тих людей, які заради нашого майбутнього поклали своє життя на вівтар свободи.

Учні загону «Пошук», що діє на базі шкільного краєзнавчого музею, активно ведуть пошукову роботу:

  • зібрали копії документів, нагород загиблого петрівчанина Михайла Вікторовича СВЯТКОВСЬКОГО;
  •  у сільській раді отримали копію листа – подяки бійцю РУБЧЕНКУ Сергію Валерійовичу;
  •  заповнили анкети, зібрали фотоматеріали про петрівчан – учасників АТО:

КРИВЛЮКА Романа Миколайовича,

ШЕЛЕПЙОНКА Ігора Васильовича,

БЕНЗЕРУКА Ігора Миколайовича,

КАДОЧНИКОВА Сергія Валерійовича,

РУБЧЕНКА Сергія Валерійовича.

26 січня провели зустріч учнів 3-10 класів та вчителів школи з воїном АТО КРИВЛЮКОМ Романом Миколайовичем, який перебував на ротації. Роман розповів про життя на фронті, про дружбу, сильний дух наших хлопців. Особливо дякував дітям за постійну підтримку воїнів на фронті, теплі листи та малюнки від учнів, подарунки та ласощі, за  мішечки – обереги з різнотрав’ям для укріплення здоров’я бійців, за поповнення рахунків їх мобільних телефонів для щоденного зв’язку з рідними. Зворушливою була зустріч Романа з учнями 3-го класу, де навчається його сестричка.

Указом Президента Украйни № 838/2014 від 31 жовтня 2014 року «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі КРИВЛЮКА Романа Миколайовича – солдата нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 

Ми пишаємося нашим земляком. На завершення нашої зустрічі кожен учень висловлював Роману побажання: «Повертайся живим!», «Миру!».

16 лютого відбулася зустріч учнів та вчителів школи із КАДОЧНИКОВИМ Сергієм Валерійовичем, який прибув із АТО у короткочасне відрядження за автомашиною, яку відремонтували в нашому районі для Східного фронту. Звертаючись до учнів, він підкреслив, що українці – сильні і мужні воїни, яких нічим не залякаєш. Побажав учням доброго навчання, бути дисциплінованими, загартовувати себе, пам’ятати й пишатися тим, що ми – українці. Всі ми бажали Сергію Валерійовичу миру, закінчення бойових дій, повернення додому, адже на нього чекають дружина та чотири донечки.

Купрій Ярослава Григорівна, заступник директора з виховної роботи Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Комінтернівської районної ради Одеської області